به دلبل بدهی بالا دیگر صادر نمیکنیم

صادارت برق به عراق کم مبشود

معرفی به دوستان

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: کشور عراق هم اکنون بدهی بابت این میزان صادرات برق که در حدود یک میلیارد دلار است به کشور جمهوری اسلامی دارد و با توجه به مشکلاتی که در سال‌های اخیر بر اثر خشکسالی در نیروگاهای‌های برق آبی به وجود آمده است این امکان وجود دارد که در میزان صادرات برق به کشور عراق تجدید نظر شود.

محمود دشت‌بزرگ در خصوص صادرات برق ایران به عراق از طریق شرکت برق منطقه‌ای خوزستان اظهار کرد: از سال‌ها قبل بر اساس سیاست‌های وزارت نیرو صادرات برق به کشور عراق را داشته‌ایم.
مدیرعامل برق منطقه‌ای خوزستان افزود: از سال‌ها پیش زیرساخت‌های لازم فراهم شده بود تا از طرق دو خط ۴۰۰ کیلو ولت برق ایران به عراق صادر شود.
دشت بزرگ افزود: کشور عراق هم اکنون بدهی بابت این میزان صادرات برق که در حدود یک میلیارد دلار است به کشور جمهوری اسلامی دارد.
این مسؤول به مشکلاتی که در سال‌های اخیر بر اثر خشکسالی در نیروگاهای‌های برق آبی به وجود آمده اشاره کرد و گفت: به دلیل این که ممکن است سقف بار در زمان پیک کاهش پیدا کند این امکان وجود دارد که در میزان صادرات برق به کشور عراق تجدید نظر شود.
دشت‌بزرگ خاطرنشان کرد: با شرایطی که در تابستان امسال وجود دارد باید ابتدا مشکل خودمان را در استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد برطرف کنیم لذا هر میزان که لازم باشد صادرات برق به عراق کاهش خواهد یافت.
 
منبع: فارس

نظرات

 
   
 
Captcha